More

  Денеска попладне ќе има дожд и грмежи

  spot_img

  Денеска нè очекува сончево и многу топло време со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.
  Во Скопје времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

  Топлото време со мала до умерена облачност ќе се задржи до среда. Дневната температура насекаде ќе биде над 30, а наместа ќе достигнува до 40 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img