More

  Денес сончево и топло време, од утре дожд и постудено

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

  Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 25 степени.

  Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен југоисточен ветер.

  Максималната температура ќе достигне до 24 степени.

  Во текот на утрешниот ден ќе има зголемена облачност, а кон крајот на денот и локални врнежи од дожд. Под влијание на влажна и студена воздушна маса в недела и понеделник времето ќе биде облачно, ветровито и значително постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи се очекуваат в недела, особено во јужните и источните делови, а дневната температура ќе се намали за повеќе од 10 степени.

  Од вторник ќе настапи стабилизација со пониски утрински температури.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img