More

  Дали веќе ги знаете шик влечките кои ќе доминираат во класичните летни сандали оваа сезона?

  - Advertisement -

  Доколку сакате мокасини, ќе ги обожавате овие тренди летни чевли. Ја даваат потребната доза на елеганција и шик, но и удобност.

  „Помалку е повеќе, но и подобро“ е новото шопинг мото кое може да се пренесе главно на чевли. Најдоброто решение за летото што доаѓа се „лизгање мокасини“.

  Слип на мокасини за лето се идеални за сите жени кои сакаат да носат класични мокасини во кожни верзии во постудените денови. Во трендовските чевли во последните месеци често доминираат тренди чевли, едноставни и удобни како патики, но сепак погодни за се поелегантни пригоди. Станува збор за летна верзија на мокасини која ги освои инфлуенсерите.

  Како комбинација од елегантни папучи и класични чевли, таканаречените slip on mocasins успеаја да импресионираат голем број модерни девојки, а за популарноста на овој модел на обувки многумина го истакнуваат италијанскиот бренд Gucci.

  Кога дизајнерот Алесандро Микеле ја претстави slip on верзијата на култните чевли Horsebit, не и требаше долго време на модната јавност да го прифати неговиот „изум“, а неговиот пример го следеа многу други брендови како Tod’s и JW Anderson.

  Нивната главна карактеристика е дизајнот кој напред изгледа како обичен мокасин, додека чевлите на задната страна се украсени со целосно отворена потпетица како кај влечките. Една од нивните предности е тоа што се многу лесни за носење и комбинирање со различни парчиња облека, што многу модни девојки и ѕвезди од уличната мода го докажуваат со своите стајлинзи.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img