More

  Дали вашата сексуална фантазија е меѓу седумте најчести?

  - Advertisement -

  Фантазиите кои вклучуваат некого од ист пол се многу збунувачки. Доколку ги имате, не грижете се бидејќи ова е честа појава.

  Секој има сексуална фантазија – одреден тип на секс или одредено место или поза што ве вклучува секогаш кога ќе размислите за тоа. За повеќето, сепак, нивната омилена фантазија е строго чувана тајна што ја кријат од сите. Грижата да изгледа чудно може да биде преголема, а многумина не сакаат да ја доживеат осудата на општеството на сексуалноста.

  За својата книга „Што сакаш од мене“, доктор Џастин Лемилер направил истражување за неговите омилени сексуални фантазии, а за Здравје ги споделил седумте најчести.

  1. Групен секс

  Оваа популарна фантазија вклучува сè, од тројки до оргии. Зошто оваа фантазија е толку вообичаена? Да се ​​биде близок со партнерот не значи дека сте имуни на проблемот со моногамијата, која може да доведе до досада, а групниот секс е нешто што би го зачинило сечиј сексуален живот.

  2. Груб секс

  Без разлика дали гледате 50 нијанси на сиво или отворате БДСМ филмови, не сте сами. Милиони луѓе ширум планетата се фасцинирани од грубиот секс и БДСМ. Во таквите фантазии, ние скокаме од нашите секојдневни рамки и животни улоги и играме улога која бара од нас да имаме поинаква свест.

  3. Авантуристички секс

  Секс на плажа, анален секс или носење храна во спалната соба се други примери на фантазии кои будат возбуда. Ако ова е вашата омилена фантазија, тоа може да биде и знак дека барате пауза од вашиот рутински сексуален живот. 4. Фетиши и табуа Ова е чиста психологија, а доаѓа од фактот дека забранетото овошје е најслатко.

  4. Фетиши и табуа

  Ова е чиста психологија, а доаѓа од фактот дека забранетото овошје е најслатко. – Ако им кажете на луѓето да не прават нешто, без разлика што е тоа, тие ќе го направат, без разлика дали е сексуално или несексуално.

  5. Полигамија

  Ова не се однесува само на сексуалниот дел од врската, туку и на емотивниот дел – вели Лемилер и додава дека полигамијата привлекува многумина бидејќи на луѓето им е тешко да најдат се што сакаат само во еден партнер.

  6. Страстен, романтичен секс

  Вечери со свеќи, интимност на душата и телото и партнер кој длабоко ве посакува – поврзаноста со друго суштество е човечка потреба. Да се ​​има партнер кој е страстен за вас е одлична потврда дека сме посакувани. Ако фантазирате за страста, можеби ви недостасува во реалниот живот.

  7. Хомосексуален секс

  Фантазиите кои вклучуваат некого од ист пол се многу збунувачки. Доколку ги имате, не грижете се бидејќи ова е честа појава. Без разлика на вашиот пол, овој вид на фантазија е всушност сета фантазија – табу, во некои делови од светот опасна и забранета и сосема поинаква од она што „треба да го правите“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img