More

  Чувствителна мимоза или искрен крин на долината? Кој цвет си ти според словенечкиот хороскоп?

  spot_img

  Словенечкиот хороскоп е поделен на периоди од десет дена. Внимателно пронајдете го вашиот датум и откријте го вашиот цвет.

  Жолт нарцис (1 јануари – 10 јануари)
  Овој цвет е симбол на летото, топлината и отвореноста. И покрај првиот впечаток дека сте срамежлива личност која не сака да се истакнува – имате храбар пристап кон животот. Вашите постапки зборуваат погласно од зборовите, а вие секогаш се трудите да ги исполните вашите амбиции. За вас најдоброто објаснување е наједноставното. Иако сте родени среде зима, избегнувајте студена клима.

  Чичак (11 јануари – 20 јануари)
  Често преземате повеќе обврски отколку што можете да исполните, што може да остави погрешен впечаток, а околината поретко ја забележува вашата добрина. Ова е причината зошто барате внимание од другите.

  Вие сте многу добар пријател и го поддржувате вашето семејство. Имате развиено чувство за работна етика, но премногу работа може да доведе до здравствени проблеми.

  Смиље (21.01 – 31.01.)
  Скромни сте, но следењето на модните трендови и облекувањето по најнова мода е вашата опсесија. Токму поради оваа ваша опсесија можете да станете предмет на озборувања или љубомора. Не ви е тешко да се справите со „злобните јазици“, а од тешките ситуации излегувате многу лесно.

  Имела (1 февруари – 10 февруари)
  Многу сте љубопитни и подложни на влијанија од околината. Не плашете се од ризици, па жените имела можат да го освојат и најнепристапниот маж. Машката имела е позната по својата убавина. Дури и жените се луди по тебе! Сепак, треба да се занимавате со спорт, тоа ќе ви помогне да ја одржите и физичката и психичката состојба.

  Олеандер (11 февруари – 19 февруари)
  Олеандерките се познати како скромни убавици. Оставате впечаток дека ви треба заштита, но многу сте способни да се спротивставите на себе. Вие сте многу вредна и издржлива личност, имате неисцрпен извор на внатрешна сила. Вашето мото е „како сееш, така ќе жнееш“.

  Мимоза (20 февруари – 29 февруари)
  Вие сте буквално чувствителни како мимоза. Многу патите поради животните неуспеси, сакате поддршка и пофалби. Од друга страна, вие работите многу напорно за „својот леб“ и често сте подготвени да направите посебни жртви во корист на другите. Луѓето сакаат да ви се обраќаат за помош, а вие сте познати по тоа што никогаш не ги изневерувате вашите пријатели.

  Афион (1 март – 10 март)
  Невозможно е да се одбраните од вашата убавина и шарм, а штом мажот е во ваши раце – не може да избега. Животот не ви е лесен, често е многу трнлив, но секогаш успевате да се извлечете и да надминете се. Најважно за вас е да верувате во себе и во своите способности, што ќе ви помогне да постигнете успех.

  Љиљан (11 март – 20 март)
  Вашата карактеристика е суптилен шарм и префинета чувствителност. Вашите негативни особини се непостојаноста, мистеријата и непредвидливоста, што често може да ги збуни луѓето. Подготвени сте да ги остварите своите амбиции, без разлика на препреките, а луѓето дури и ви завидуваат поради тоа.

  Напрсток (21 март – 31 март)
  Вие сте многу решителна личност чиј мозок работи со прецизност на компјутер и наоѓате решенија и за најтешките проблеми. Можете исто така да предвидите неколку чекори напред. Тие не можат да ве фатат без страв, но постои можност со текот на времето да ви ослабат менталните способности… Склони сте кон силни главоболки.

  Магнолија (1 април – 10 април)
  Суетата и сеприсутната желба за победа е една од вашите најважни карактеристики. Навикнати сте секогаш да бидете први во се. Ги цените туѓите мислења, но на крајот секогаш го правите она што мислите дека е најдобро. Сепак, вашата позиција во општеството е неизвесна токму поради вашата воздржаност да давате добри совети.

  Hydrangea (11 април – 20 април)
  Вие сте пријателска, оптимистичка, дарежлива и сочувствителна личност. Вашата слабост е што сакате да трошите многу, а тоа може да биде многу иритирачка особина за оние околу вас. Често прославувате нешто, сакате да подарувате и да се однесувате со луѓе. Сепак, ретко ќе се жртвувате за долгови.

  Џорџина (21 април – 30 април)
  Секогаш барајте ја средината во секоја ситуација. Среќата ве следи во текот на вашиот живот и повеќето работи одат по ваш начин, но ваша слабост е што имате многу високо мислење за себе, што понекогаш може да ве спречи реално да ја согледате ситуацијата. Не верувајте премногу во судбината, ниту во бизнисот, ниту приватно.

  Ѓурѓовден (1 мај – 10 мај)
  Вие сте чесна душа со нерасипано срце, која често пати страда поради расипаноста на вашата околина. Една жена од крин мора да има заштитник во нејзиниот живот, кој ќе ја брани од сите неволји. Имате повеќе среќа во бизнисот, но прекумерната амбиција може да има спротивен ефект и да ве доведе до работ на неуспех.

  Defiance (11 мај – 22 мај)
  Вие сте деструктивна, воинствена личност која секогаш очекува разочарување, дури и од саканите. Луѓето околу вас имаат проблеми да се согласуваат со вас, и на деловен и на приватен план. Сепак, оние кои ќе успеат да најдат заеднички јазик со вас – можат целосно да ви веруваат, бидејќи во душа сте многу грижливи и вредни. Сепак, поради вашата уникатност, вие самите сте свој најголем непријател…

  Камилица (22 мај – 31 мај)
  Не е секогаш лесно да се каже дали сте заљубени или само се преправате. И покрај тоа што сте многу пр

  нацртани, често сте многу дволични и бесчувствителни. Способни сте да уништите години посветена работа за мала добивка и никогаш не знаете како ќе реагирате.
  Звончиќ (01 јуни – 11 јуни)
  Многу сте конзервативни и секоја најмала промена може да ве фрли од рамнотежа и во очај. Најдобро се чувствувате опкружени со семејството, дома и оттаму ја црпите сета сила и енергија. Повеќе сакате возови отколку авиони.
  Белиот труд (12 јуни – 21 јуни)
  Не може да се каже дека сте особено храбра или романтична личност. Знаете да бидете срамежливи, тивки, претпазливи и внимателни и не сакате да бидете во центарот на вниманието. Сепак, многу добро знаете што сакате од животот и што точно ви одговара и поради тоа можете да постигнете завидни резултати.
  Лала (22 јуни – 1 јули)
  Вие сте енергична и самоуверена личност, а спротивниот пол буквално ви јаде од рака. Жените лале се многу енергични и посесивни луѓе кои имаат многу високо мислење за себе, додека мажите имаат манири и се однесуваат како непоправливи заводници. Доволно е да замавнете со раката и сè околу вас се меша, но многу е тешко да ве натера да ја признаете грешката, без разлика колку грешите.
  Воден крин (2 јули – 12 јули)
  Вие сте многу пристапна, сестрана и добронамерна личност. Со оглед на тоа што локвата е цвет кој ги содржи елементите на воздухот, водата и земјата, вие сте личност која има многу вредности и многу лесно се прилагодува на околината, со леснотија совладувајќи ги сите препреки. Имате многу радост во животот, која ја пренесувате на другите луѓе.
  Виолетова (13 јули – 23 јули)
  Секогаш привлекувате големо внимание. Често стоите настрана и го чекате вистинскиот момент, а кога ќе дојде, се покажувате во својата величественост, барајќи да ве препознаат она што е твое. Ќе добиете се што сакате.
  Шипинка (24 јули – 2 август)
  Како што калинката има трње за одбрана, вашата одбрана се остри зборови. На прв поглед сте многу опасни, но оние кои подобро ве запознаваат знаат дека ова е само одбранбен механизам. На луѓето им треба долго време да ве разберат.
  Сончоглед (3 август – 12 август)
  Ја знаете вашата вредност, конфликтите не ви пречат, а успехот не ве заслепува. Кога сте успешни, уживате во вашата моќ. Вие сте незапирливи, секогаш одите напред, иако понекогаш неконзистентни во вашите постапки.
  Роза (13 август – 23 август)
  Ти си кралицата, сите ти завидуваат, има толку многу интриги околу тебе. Но, вие останувате недопирливи. Недостапни сте, а имате и многу силен карактер, поради што може да имате проблеми со спротивниот пол. Грижете се за вашето здравје, избегнувајте исцрпеност по секоја цена.
  Јаворњак (24 август – 2 септември)
  Можете да живеете сами и да немате потреба да основате семејство. Многу сте посветени на работата, сè завршувате пред крајниот рок, а имате големи очекувања од колегите на работа, но и од пријателите. Поради ова, премногу често се претставувате како жртвено јагне, страдајќи поради туѓите грешки. Исто така, мора да научите да се браните од обвинувањата на другите. Имате многу добра меморија.
  Каранфил (3 септември – 11 септември)
  Не е лесно да се најде личност како тебе. Храбро, со толку јасни и едноставни мотиви. Секогаш ги штитите оние кои се послаби од вас и подготвени сте да се жртвувате себеси во корист на другите. Знаете да бидете прилично тврдоглави дури и кога грешите. Имате многу силен карактер кој ги привлекува луѓето.
  Прекрасен под (12 септември – 22 септември)
  А кога сте на самото дно и се чувствувате добро, успевате да се насмеете. Донесувате радост во вашето опкружување, ценети сте и на деловен и приватен план. Вашиот оптимизам се нанесува на другите луѓе. Вие сте природно весела личност.
  Планинар (23 септември – 3 октомври)
  Вие сте личност позната по вашиот исклучителен вкус и добри манири. Имате многу широки познавања и сте многу добар и посветен работник. Знаете дека ги цените своите вештини и сте многу добар пријател со оние за кои се грижите. Вие сте издржливи и толерантни.
  Камелија (4 октомври – 13 октомври)
  Зад вашиот префинет и елегантен изглед се крие солиден карактер, а кога сакате, можете да бидете многу тврдоглави. За жените од камелија може да се каже дека имаат машки квалитети на решителност. Имате уметнички тенденции и високо развиена имагинација.
  Јоргованот (14 октомври – 23 октомври)
  Јоргованот е симбол на свежина, невиност и вечна младост. Затоа многумина ви завидуваат на вашиот изглед и виталност. Ако имате љубоморни ривали, најдобро е да ги игнорирате. Имате атрактивен изглед, секогаш пријатно однесување, сакате да им помагате на другите. Сакате да се жалите, што може да ги налути вашите најблиски.
  Фрезија (24 октомври – 2 ноември)
  Вие сте бестрашни, упорни и многу тврдоглави. Дури и до тој степен да предизвикам болка некому. Сепак, околината ве сака (што ви помага во многу случаи), особено на работа. Токму оваа наклонетост на околината успевате да ја искористите во ваша корист, но и да ја подобрите вашата личност.
  Орхидеја (3 ноември – 12 ноември)
  Вие сте многу таинствена и мистериозна личност, па луѓето понекогаш можат да научат дека сте во облаци без да ве разберат. Треба да се движите повеќе социјално за да го исполните вашиот целосен потенцијал. Вашите постојани сомнежи можат да ве доведат во непријатна положба со претпоставените и колегите. Но, најчесто немате проблем да ги надминете тешкотиите. Вие сте голем љубовник и во кревет.
  Божур (13 ноември – 22 ноември)
  Не треба да се грижите за вашето здравје, ниту пак некои надворешни влијанија можат да ви наштетат. Треба да работите на самоконтрола, особено кога станува збор за разговор за сопствените планови. Имате силна интуиција, па затоа не е невообичаено божурите да бидат психолози, пророци, билкари или јасновидци.
  Гладиолус (23 ноември – 2 декември)
  Не можете да се пофалите со многу таленти, но сте многу вредни во работата што ја работите и сте многу доверливи. Под вистинското водство можете да постигнете многу, но без разлика на се – ќе ја задржите својата скромна природа. Луѓето имаат тенденција да ви веруваат затоа што секогаш давате добри совети, па ве почитуваат.
  Глуварче (3 декември – 12 декември)
  Сакате внимание и можете да бидете исклучително екстравагантни. Колку повеќе сте во очите на јавноста, толку повеќе имате можности за успех, а вие сте многу добри во извршувањето на професионалните задачи. Ја сакате природата и топлината.
  Лотус (13 декември – 22 декември)
  Лотосот е симбол на чистота. Бидејќи имате специфичен начин на размислување, можете да постигнете многу работи. Треба да работите на флексибилност во односите со другите. Често сте полни со идеи кои никогаш не ги реализирате.
  Рунолист (23 декември – 31 декември)
  Луѓето родени во знакот на јагулата се добри пријатели. Вие сте многу доверлива личност. Смирени сте и тактични и секогаш имате се под контрола. Во бизнисот ќе напредувате дури во втората половина од животот. Иако смирен, кога е испровоциран знаеш да ја покажеш другата страна – пишува Луфтика.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img