More

  Чудесни суми на осигурување: милијарда за нозете и милиони за влакната на градите

  - Advertisement -

  Осигурување. Нешто што луѓето најчесто го користат за да ги осигураат своите автомобили, куќи и животи. Но осигурувањето е далеку од тоа, барем не во ѕвездениот свет.

  Многу познати личности го создадоа својот статус со помош на некои делови од телото, музичарите на тој начин го штитат својот глас, моделираат нозе… Ви претставуваме некои од највртоглавите ѕвездени осигурувања.

  Познатата пејачка од Барбадос си ги осигурала нозете на милион американски долари, а овој факт успеала долго да го задржи за себе. Се очекува таа да ја донесе одлуката по освојувањето на наградата „Венус бриз на славните нозе на божица“ на Жилет (Жилетите на ѕвездата на божица на Венера Бриз) во 2007 година.

  Мајли Сајрус
  И јазикот на пејачката Мајли Сајрус е осигуран на милион долари, а пејачката се осигурала по настапот на ВМА во 2013. Оттогаш пејачката често го пикала јазикот додека се фотографирала, што станало нејзин заштитен знак.

  Кит Ричардс
  Гитаристот на Ролинг Стоунс ги осигурал рацете на 1,6 милиони долари, но не е познато дали и двајцата се осигурени или само еден. Трети, пак, тврдат дека само средниот прст на левата рака е суштински важен кога свирите гитара.

  Мадона
  Озлогласената пејачка неодамна ги осигурала градите на сума од два милиони американски долари, бидејќи е убедена дека нејзината кариера би претрпела драстични последици доколку нешто и се случи на нејзините гради.

  Хајди Клум
  Пред неколку години, кога манекенката ги осигури двете нозе, крена голема прашина. Витките нозе кои на Германците им донесоа завидно богатство се осигурани на 2 милиони долари. Според некои извештаи, десната нога е повредна од левата, која исто така има мала лузна.

  Брус Спрингстин
  На американскиот пејач може да му се заблагодари за извонредниот глас со кој создаде завидна кариера. Веќе во 1980-тите, Спрингстин го обезбеди својот глас за дури 6 милиони долари.

  Том Џонс
  Музичкиот шармер, кој долго време ги свитка колената на обожавателите, одлучи да ги заштити влакната на градите. Во 2009 година медиумите открија дека се осигурани на дури 6,9 милиони американски долари. Причината за тоа лежи во фактот што многу фанови вложија посебен напор да извлечат барем дел од нив. Значи, за сувенир.

  Даниел Крег
  Поранешниот Џејмс Бонд реши да го заштити целото тело. Ова не е невообичаено, бидејќи актерот изведе неколку каскадерски снимки додека го снимаше филмот од франшизата за Бонд Quantum of Solace. За таа цел, тој извадил 9,5 милиони долари осигурување.

  Ким Кардашиан
  Заоблениот задник на старлетата од кланот Кардашијан е осигуран на 21 милион долари, што не е чудно, бидејќи ѕвездата на реалното шоу благодарение на неа изгради успешна кариера. Покрај тоа, ѕвездата троши 5.000 долари дневно само на шивачка која целосно ја прилагодува облеката на нејзиниот задник.

  Џулија Робертс
  Во Холивуд нема подобра насмевка од насмевката на убавата Џули Робертс. Една од најплатените актерки во светот на тој начин ја обезбеди својата насмевка за неверојатни 30 милиони долари.

  Тејлор Свифт
  Ако мислевте дека Хајди Клум донела добра одлука кога ги зацврстила нозете, ќе се изненадите од сумата на американската пејачка Тејлор Свифт. Музичарката си ги обезбеди нозете пред турнејата во 2015 година за 40 милиони.

  Мараја Кери
  Веројатно најголемиот рекордер меѓу осигурителните компании е пејачката Мараја Кери. Нејзиниот глас го штитат дури 35 милиони долари, а музичарката уште повеќе се гордее со нејзините нозе. Таа те осигурала на дури милијарда долари.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img