More

  Човек утринава починал откако паднал од воздухопловен балон во Мелбурн, Австралија

  spot_img

  Еден човек утринава починал откако паднал од воздухопловен балон во Мелбурн, Австралија, јавија светските медиуми.

  Балонот рано утрото полетал од северните предградија на Мелбурн и бил во воздух околу 30 минути пред човекот да падне од кошот. Телото било пронајдено во станбена област која била затворена за сообраќај од државната полиција на Викторија.

  Балонот безбедно слетал на многу километри од местото каде што било пронајдено телото на мажот.

  Инцидентот е под истрага, вклучително и од регулаторите за безбедност на воздушниот сообраќај.

  pixabay.com

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img