More

  Чеченски војници со стап го претепуваат пијаниот колега

  spot_img

  Припадниците на вооружените сили на Чеченија на линијата на фронтот во Украина брутално казнија другар кој наводно консумирал алкохол на првата линија. Во краткото видео, офицерот најпрвин жестоко го прекорува на војникот зошто пиел алкохол на должност, овој се обидува да се оправда, а потоа следи брутално насилство. Еден офицер на војската на Кадир го губи трпението и почнува да го тепа војникот со дрвен стап.

  Во следниот момент, друг војник се приближува и го соборува пијаниот другар на земја, притоа му наредува да ги тргне рацете и да не се брани.

  – Тргнете ги рацете, не се спротивставувај – се слуша во вознемирувачкото видео, проследено со силен ќотек по нозете и задникот.

  За бруталноста на чеченските војници на Рамзан Кадиров во оваа војна кружат најразлични информации. Наводно, пукаат во дезертери, дезертери и сите оние кои бараат да бидат вратени дома, а покрај тоа, често биле распоредени кадри, од кои многумина не биле во првите редови на бојното поле, за да ја спречат руската војска да се повлече. Тие се поставени зад офанзивните руски линии и ќе имаа право да пукаат врз оние што се повлекуваат.

  Има информации дека војниците на Кадиров пукале на лице место кон руските војници кои одбиле да послушаат.

  Видеото од настанот може да го погледате ОВДЕ

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img