More

  Бунтовникот Вилсон шири позитивна порака за сликата за себе и „празничните килограми“

  spot_img

  Американската актерка во изминатите месеци често ги полнеше насловните страници на списанијата со неверојатна трансформација, по неодамнешниот одмор на своите следбеници им ја откри тајната на среќниот начин на живот – балансот.

  Американската актерка Ребел Вилсон веќе објави на Инстаграм во јануари 2020 година дека целото лето го посветила на своето здравје и започнала со процесот на губење на вишокот килограми.

  Ја облеков спортската облека и отидов на прошетка, сега седам на троседот, пијам вода и избегнувам слатки и брза храна“, напиша тогаш популарната актерка, која судеше меѓу неколкуте девојки во Холивуд кои не беа се плаши од вишок килограми.. Заради сопственото здравје, таа одлучи да има повитално тело и повеќе кондиција, а медиумите вредно го снимаа и следеа нејзиниот напредок.

  Во есента 2020 година, Ребел гордо објави дека ослабела дури 36 килограми, што беше видливо и на фотографиите. Оттогаш тој се колне во поздрав начин на живот, што не значи дека никогаш не греши.

  „Твојата тежина не те дефинира“
  Таа на последниот одмор на тој начин се здебелила неколку нови килограми поради кои не е нервозна. „Забележав дека за време на моето отсуство се здебелив три килограми. Освен во ова прекрасно сеопфатно одморалиште. Изгубив секаква самоконтрола“, напиша актерката под фотографијата во костим за капење и продолжи: „Па, знаеш, што? Утре лесно станувам и одам во теретана, пијам вода и се хранам здраво. И јас сум зафатен“.

  Истовремено, таа им порача на своите следбеници да не бидат толку строги кон себе. Таа и самата е свесна за чувството на вина и беспомошност после прејадување.

  „Ако сте како Јаз, мора да сфатите дека вредите повеќе од вашите килограми. Вашата тежина не ве дефинира. Потрудете се за здрав начин на живот и не бидете премногу строги. Бидете најдобрата верзија од себе“, додала симпатичната актерка која долго се одморила во прегратките на својата поубава половина.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img