More

  Бензините поевтини за 2 денара, а дизелот за 2,5 денари

  spot_img

  Регулаторната комисија за енергетика одлучи да ги намали малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,42 отсто во однос на вчерашната одлука.

  Според РКЕ, малопродажните цени на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“ се намалуваат за 2 денара и ќе изнесуваат 96,50 и 99 денари.

  Малопродажните цени на дизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалуваат за 2,5 денари и за „еуродизел“ ќе изнесува 97,50 денари, а Екстра лесното масло за домаќинство ќе изнесува 96 денари.

  Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 1,011 денари и ќе изнесува 52,466 денари.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img