More

  Бензините и дизелот поскапуваат за 1,5 денар

  spot_img

  Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за 1,5 денар по литар, а цената на „екстра лесното масло“ за домаќинство се зголемува за 1 денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика(РКЕ).

  Новата малопродажна цена на „еуросупер – 95“ е 78 денари за литар, „еуросупер – 98“ ќе се продава за 80, дизелот за 75, а  „екстра лесното масло за горење“ за 74,50 денари за литар.

  Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС ќе изнесува 41,732 денари.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img