2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lorita

26711 POSTS
0 COMMENTS

Активистите за животна средина започнаа необичен протест во импровизираниот камп пред канцеларијата на српскиот претседател Александар Вучиќ

Активистите за животна средина започнаа необичен протест во импровизираниот камп пред канцеларијата на српскиот претседател Александар Вучиќ, барајќи забрана за истражување и ископ на...

Акутната фаза на пандемијата може да заврши оваа година

Очекуваме акутната фаза на пандемијата да заврши оваа година, под услов, се разбира, 70 отсто од светското население да биде вакцинирано до средината на годината, во јуни...

На граничниот премин Морина приведен е 42 – годишен жител на Северна Македонија при обид да ја мине границата со 16.950 евра

На граничниот премин Морина, на албанско – косовската граница приведен е 42 – годишен жител на Северна Македонија при обид да ја мине границата...

Камионџиите одбиваат да го деблокираат сообраќајот

Премиерот на канадската држава Онтарио, Даг Форд, денеска прогласи вонредна состојба поради двонеделните протести на камионџиите против пандемсиките ограничувања. Демонстрантите и натаму одбиваат да го...

Жена од Бедфордшир е првата жртва на афричката треска во Англија

Жена од Бедфордшир е првата жртва на афричката треска во Англија, објави британската здравствена Агенција за безбедност. „Потврдуваме дека почина пациентката кај која беше потврдена...

Данска размислува пролетва да ја прекине програмата за вакцинација против ковид-19

Данските здравствени власти денеска соопштија дека размислуваат од пролетва да ја прекинат програмата за вакцинација против коронавирусот и дека не гледаат причина децата да...

Не патувајте во Украина, во најскоро време да се вратат Македонците кои се веќе таму

Министерството за надворешни работи на Македонија, следејќи ги одблиску состојбите во и околу Украина, апелира до сите државјани на Македонија кои во претстојниот период...

Постои реален ризик од вооружен судир во Европа

Генералниот секретар на ОН, Јенс Столтенберг, денеска повторно предупреди на „реалниот ризик од нов вооружен конфликт во Европа“, за време на посетата на клучната...

1.348 новозаразени, починаа 19 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348...

Германија наскоро ги олабавува мерките

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска во своето прво обраќање пред Горниот дом на германскиот Парламент, Бундесрат, ја најави можноста веќе од следната недела да...

Latest news

- Advertisement -spot_img