23.1 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lorita

14878 POSTS
0 COMMENTS

Саакашвили повторно штрајкува поради условите во затворот

Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили, во моментов лидер на грузиската опозиција, денеска изјави дека повторно почнува штрајк со глад, во знак на протест против...

Регистрирани се 234 новозаболени од кои 31 реинфекција, починати се 17 лица

Во земјава регистрирани се 234 новозаболени лица на ковид-19, битката со вирусот ја загубија 17 пациенти, додека како оздравени се водат 1.491 пациенти, информираше...

Петмина Украинци загинаа, два транспортери се уништени

Руската армија и граничари спречија диверзантска група од територијата на Украина да ја премине државната граница, пишува РИА Новости. Во таа прилика загинаа петмина диверзанти...

Руската војска соопшти дека спречила диверзии на границата

Руската војска денеска соопшти дека војници и граничари спречиле група за „диверзивно извидување“ да ја пробие руската граница од украинска територија и дека пет...

Димитров предупредува дека ние ќе бараме вметнувањето на Бугарите во Уставот да стане европски услов

Во интервју за Еуроактив премиерот Петков најавува дека со премиерот Ковачевски ќе испратат заедничко писмо до Брисел со кое ќе побараат вметнувањето на Бугарите...

Бајиќ бара алтернатива да лета за Грузија

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Драган Бајиќ нема да патува заедно со кошаркарите, бидејќи не му е дозволен влез во Косово. Македонската репрезентација...

Кредит свис обвинета дека чувала нелегални пари на сомнителни клиенти

Германскиот весник „Зидојче Цајтунг“ објави податоци од новинарско истражување на повеќе медиуми кое има за основа документи од швајцарската банка Кредит Свис од периодот 1940 до...

Научниците утврдија што да избегнувате, иако можеби не очекувате, одговорот лежи во пенливите алкохолни пијалоци

Иако можеби не очекувате, одговорот лежи во пенливите алкохолни пијалоци. Диететичарката тврди дека јаглерод диоксидот, кој се наоѓа во овие пијалоци, предизвикува побрза апсорпција...

Мустафа Сандал се сврши со 20 години помладата девојка

Турскиот пејач Мустафа Сандал, поранешен сопруг на пејачката Емина Јаховиќ, се свршил со две децении помладата девојка Мелис Сутшуруп.     Парот прослави со разменување на бурми...

Аргентинецот ќе добива плата од 8 милиони евра?

Раководството на Јувентус и напаѓачот Пауло Дибала ги продолжуваат преговорите за нов договор. Според „Calciomercato.com“, клубот е подготвен да му ги понуди на фудбалерот условите...

Latest news

- Advertisement -spot_img