More

  Апасиев го откажа своето учество на заканата лидерска средба за понеделник (4 декември) и бара таа да се одложи за посоодветен тајминг

  spot_img

  Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, ноќеска го откажа своето улество на заканата лидерска средба за понеделник (4 декември) и бара таа да се одложи за посоодветен тајминг.
  „Утре треба да биде ден на жалост заради двојното убиство, а не на лидерска за датум за избори! Поради ова, јас како претседател на Левица го откажувам моето учество на планираната средба и апелирам до премиерот истата да се помести за посоодветен тајминг, после расчистувањето – преку парламентарна надзорна расправа – на сите неразјаснети прашања поврзани со пропустите на МВР и ОЈО изминативе денови (за време на самитот на ОБСЕ)“, напиша Апасиев на Фејсбук.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img