More

  Алтернатива ја повлече Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците

  spot_img

  Партијата Алтернатива, дел од коалицијата Вреди, ја повлече Сафије Садики-Шахини од Министерството за односи меѓу заедниците.

  Таа ќе биде префрлена на позицијата заменик-министер во Министерството за спорт, објави ТВ 21.

  Веста ја потврди Орхан Муртезани, портпарол и кандидат на Алтернатива за министер за евроинтеграции.

  – Сафије Садики-Шахини нема да биде заменик-министер во Министерството за етнички заедници, туку во Министерството за спорт – изјави Муртезани.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img