More

  Актерот револтиран: Нема да ме влечете на снимање и да го убиете мојот лик

  spot_img

  Американскиот актер Џереми Ренер одби да учествува во новиот дел од познатата филмска франшиза Mission: Impossible. И овој пат тој требаше да го портретира агентот Вилијам Брант, кој требаше да биде убиен во ова, осмо продолжение на серијата. „Нема да ме влечете на снимање и да го убиете мојот лик“, бил налутен од понудата, според магазинот Variety.

  Според американскиот филмски магазин Variety, американскиот актер Џереми Ренер учествувал во снимањето на филмот само една недела, бидејќи агентот Брант требало да биде убиен уште на почетокот на филмот. „Не можете да го направите тоа“, им рече Ренер на филмаџиите. Има чувство дека сакаат што побрзо да се ослободат од него. Како што додаде низ смеа, тоа му го извика и на режисерот на филмот, Кристофер Мекквари.

  Според тоа, Ренер не е дел од актерската екипа, иако до неодамна беше подготвен да учествува. „Ги сакам овие момци, особено го сакам Том (Круз). Многу се забавувавме и многу ми се допаѓа овој лик“, нагласи актерот.

  Актерот ја играше улогата на агентот Брант во филмот од 2011 година Mission: Impossible – Ghost Protocol и подоцна во филмот од 2015 година Mission: Impossible – Rogue Nation.

  Mission: Impossible е серија американски акциони шпионски филмови засновани на телевизиската серија од 1966 година, создадена од Брус Гелер. Филмската серија, која првпат беше објавена во 1996 година, беше главно продуцирана од Том Круз, кој во неа го игра агентот Итан Хант. Новиот филм, кој се очекува да се појави на екраните во мај 2025 година, ќе биде осми по ред.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img