2.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Запленети автомобили на контроверзниот инфлуенсер Ендру Тејт

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Романската полиција ја проширува истрагата против поранешниот кикбоксер и инфлуенсер Ендрју Тејт, откако заплени голем број негови луксузни автомобили паркирани во гаража во Букурешт во текот на викендот и изврши рација во неколку негови други имоти, вклучително и реновирана вила во подножјето на Карпатите.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img