More

  TAG

  здравство

  Сали: Пациентите кои имаат потреба за ковид тест во Скопје ако денес побараат да бидат тестирани ќе направат брз тест истиот ден, а ПЦР...

  Пациентите кои имаат потреба за ковид тест во Скопје ако денес побараат да бидат тестирани ќе направат брз тест истиот ден, а ПЦР следниот ден, рече министерот...

  Сали: Вакцинирани сме само 46 отсто, но короната ја прележале 75 отсто од граѓаните

  Официјално сме вакцинирани 46 отсто, но по природен пат имунизирани сме 75 отсто, што значи можеме да се сметаме за имунизирана нација, објасни вечерва...

  Беким Сали:Протокол имаме и тој уште во 2019 година,но е обемен и не го читаат?!!

  -„Не можете да речете дека кај нас не постои протокол за лекување пациенти со коронавирусот, бидејќи таков протокол имаме и тој уште во 2019...

  Latest news