More

  TAG

  цени

  Туристите во Хрватска во чудо: „На интернет рестораните изгледаат поевтини, но кога ќе стигнете…“

  Министерот за туризам ги демантираше информациите дека сезоната не оди во добар правец и дека резервациите не се полнат според плановите. Од Истра до...

  Ќе поевтини роамингот на ЕУ со Западен Балкан

  Цените на мобилниот интернет меѓу ЕУ и Западен Балкан ќе бидат пониски од 1 октомври годинава, а сите надлежни институции се согласија за одлуката...

  Од ноќеска на полноќ цената на дизелот се намалува , покапува бензинот

  ќе се намали за еден денар, а бензините за еден денар ќе поскапат, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Според РКЕ, се намалуваат и цените...

  Цените на нафтата паѓаат трета недела по ред

  На светските берзи цените на нафтата паднаа и минатата недела, трет пат по ред, бидејќи забавувањето на растот на глобалната економија и рестриктивните мерки...

  Цената на бензинот и на дизелот остануваат исти

  Мазутот од ноќеска на полноќ поевтинува за 1,478 денари за килограм, а цената на другите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...

  Горивата поевтинуваат за 1 денар

  РКЕ реши бензините и дизелот да поевтини за 1 денар од вечерва по полноќ. Ова се новите цени на нафтените деривати, кои ќе почнат да...

  Од утрово експлозија на цените на германските бензински пумпи

  Цените на многу германски бензински пумпи денеска беа значително повисоки.Ова го покажува брзата проценка на цените на речиси 400 бензински пумпи во Минхен, Берлин...

  Цените во еврозоната се високи како никогаш до сега,потрошувачите ги чекаат огромни поскапувања

  Производните цени растат со месеци, енергенсите драстично поскапеа - сега потрошувачите се повеќе ги чувствуваат овие поскапувања. Експертите очекуваат дека овој тренд ќе продолжи. Цените...

  Цените на нафтата паѓаат поради ризикот од рецесија

  На светските берзи цените на нафтата паднаа минатата недела бидејќи трговците стравуваат дека забавувањето на растот на најголемите светски економии ќе предизвика пад на...

  Светските берзи паднаа минатата недела, инфлацијата не стивнува, банките ги зголемуваат каматите

  На светските берзи цените на акциите паднаа минатата недела бидејќи инфлацијата во светот не стивнува, па централните банки ги зголемуваат каматните стапки, што доведува...

  Latest news