More

  TAG

  Њујорк

  Њујорк ја доби првата продавница за легална продажба на марихуана

  Во Њујорк, во срцето на Менхетен, беше отворена првата продавница за легална продажба на марихуана за рекреативна употреба.Повеќе од 100 луѓе се собраа во...

  Ова се најскапите градови во светот!

  Њујорк и Сингапур се рангирани како најскапи градови во светот, според годишното истражување на глобалните трошоци за живот на Економист интелигенс унит (EIU). Њујорк првпат...

  Опасна снежна бура со ефект на езеро парализираше делови од државата Њујорк

  Опасна снежна бура со т.н со ефектот на езерото ги парализираше западните и северните делови на американската држава Њујорк, а се верува и дека...

  Најмалку 38 лица се повредени во голем пожар во облакодер во Менхетен, Њујорк

  Најмалку 38 лица се повредени во голем пожар во облакодер во Менхетен, Њујорк. Пожарот избувнал доцна синоќа на дваесеттиот кат од облакодерот, пишува „Њујорк тајмс”,...

  Зголемен надзор поради бројните напади на ајкула

  Гувернерот на Њујорк им нареди на државните агенции да го засилат надзорот на плажите на Лонг Ајленд по серија од пет напади на ајкули...

  Latest news