More

  TAG

  наука

  Зошто луѓето не и веруваат на науката?

  Недостатокот на доверба во науката е огромен проблем што, во денешниот општествен контекст, доведе многумина до смрт. Голем дел од дезинформациите со кои се...

  Науката во Русија под санкции: Ова е ситуација во која сите губат!!!

  Десетици светски научници од 2000 година секоја година доаѓаат на оддалечената руска североисточна научна станица на реката Колима во Сибир за да ги проучуваат...

  БиБиСи: Ова овошје може да спаси милиони од глад

  Новинарот на Би-Би-Си, Рикардо Сена, на Твитер сподели фотографија од овошјето џекфрут, кое се продава за 160 фунти (1.450 фунти) на пазарот Бороу, еден...

  СН Осигурителен Брокер-Битола: Денеска со гордост го одбележуваме Меѓународниот ден на жените и девојките во науката.

  Речиси 70 отсто од вкупно 133 вработени во СН Осигурителен брокер АД Битола се жени. Голем дел од нив се посветиле на економските науки...

  Научник од тимот на „АстраЗенека“тврди -Научниците и политичарите „веројатно убиле стотици илјади луѓе“

  Научник од Оксфорд изнесе шокантни тврдења за угледот на вакцината „АстраЗенека“, која ја нанеле политичарите и научниците. Сер Џон Бел, научник кој работел на развојот...

  Latest news