More

  TAG

  напад

  Неколку деца се ранети во нападот во Украина, се уште има некои заробени во урнатините

  Спасувачите во градот Днипро на југоистокот на Украина извлекле бројни повредени од урнатините на станбена зграда по рускиот напад, соопштија украинските власти, а пренесува...

  Украина со морски дронови ја нападна Црноморската флота

  Руската морнарица одби напад на украински беспилотни летала на пристаништето Севастопол на Крим, објави гувернерот на тој град, кој Москва го анектираше пред девет...

  ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО Полуден млад човек извадил месарски нож и почнал да напаѓа: „Викал Алаху Акбар“

  Белгиските власти уапсија маж кој со месарски нож нападна млад човек на железничка станица во Брисел. Напаѓачот е обвинет за напад со умисла.На социјалните...

  Хорор во Париз: Маж нападна неколку лица со нож на железничка станица

  Маж е „неутрализиран“ откако нападнал неколку лица на железничка станица во Париз, потврди францускиот министер за внатрешни работи. Министерот за внатрешни работи Џералд Дарманин потврди...

  Охридскај обзнанува кој го нападнал Капетан Горан Устијаноски

  Од како Охридскај обзнани дека во Охрид бил претепан Капетан на Капетанија на пристаништа на РСМ ГОРАН УСТИЈАНОСКИ,сторител непознат и Устијаноски завршил на Карил...

  Тетовчанка физички нападнала полициска службеничка

  СВР Тетово информира дека десетина минути по полноќ била приведена жителка на градот Тетово, која претходно физички нападнала полициска службеничка која извршувала работни задачи....

  Филмска потера во Ватикан: Човек со БМВ бега од полиција, полицајци ранети

  Италијанските карабинери морале да ги куршумираат гумите на возилото кое ја пробило полициската блокада на улицата Павле Шести. откако возачот одбил да застане. Според...

  Финска за евентуален за руски напад: „Ги чекаме уште од Втората светска војна“!

  Ако се остварат најлошите стравови на Европа - дека конфликтот во Украина ќе се прошири и на другите руски соседи - Финска ќе биде...

  ФОТО Театарот во Мариупол пред и по рускиот напад

  Локалните власти во Мариупол објавија дека руските сили го погодиле градскиот театар за време на бомбардирањето. Според изјавите на Градскиот совет, цивилите се засолниле...

  Русите трупи уништија породилиште: „Ако ова не е геноцид, тогаш што е??!

  Украинското Министерство за надворешни работи објави видео на кое се гледа уништеното породилиште во Житомир. Министерството наведува дека уништеното породилиште е последица на рускиот напад. „Ако...

  Latest news