More

  TAG

  Љубчо Георгиевски

  Суштината на секој договор е двете страни да не бидат целосно задоволни

  Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, пред почетокот на средбата со премиерот Димитар Ковачевски во Владата изјави дека француски предлог не го видел, иако било...

  Љубчо Георгиевски-Се плашиме дека целата иницијатива за една изборна единица набрзо ќе пропадне!!!

  ВМРО-Народна партија ја поздравува иницијативата за отворање на дискусија околу промената на изборниот модел во „една изборна единица“, но како што се развива дебатата и...

  Latest news