More

  TAG

  Израел

  Евакуирани се населени места, побарана е помош од Јордан, Израел, Грција и од ЕУ

  Голем пожар избувна во близина на градот Пафос во западниот дел на Кипар, нанесувајќи штета на домови и превентивно беа евакуирани неколку населени места,...

  Што е во прашање во масовните протести кои го потресуваат Израел

  По 12 недели протести против реформите во правосудството, израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху рече дека ќе нареди привремено запирање на промените кои се обидуваат да...

  ФОТО Хаос во Израел по разрешувањето на министерот, улиците се кренати, најави и претседателот

  Израелскиот претседател Исак Херцог во понеделникот ја повика владата да ја запре контроверзната судска реформа, еден ден откако премиерот Бенјамин Нетанјаху го отпушти својот...

  Медведев: Израел ќе ги уништи односите со Русија ако испрати оружје во Украина

  Заменик-претседателот на Советот за национална безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, го предупреди Израел дека ќе ги уништи односите со Москва доколку испрати оружје во...

  Израел се сеќава на 6-те милиони Евреи убиени во Холокаустот

  Во четвртокот во Израел се одржа комеморација за шест милиони еврејски мажи, жени и деца убиени од нацистите и нивните сојузници за време на...

  Latest news