2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lorita

26772 POSTS
0 COMMENTS

Биле кажани во погрешно време, на погрешно место

Познато е дека комичарите со своите шеги и настапи честопати одат по тенката линија меѓу остриот хумор и – навредите и јавно (не)прифатливиот говор....

Ова се здравствените ризици што ги носи недостатокот на сон, покажа студијата

Истражувачите од клиниката Мајо откриле дека луѓето кои спијат помалку од четири часа навечер се изложени на зголемен ризик од развој на штетни масти...

Кремљ: Воената операција во Украина би можела да заврши во догледна иднина

Дмитриј Песков, портпарол на рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека „специјалната воена операција“, како што Кремљ ја нарекува инвазијата на Украина, може да заврши...

Дали сте често испотени и влажни? Тоа може да биде хронична состојба која треба да се третира

Потењето е нормална појава, но што ако ви го попречува секојдневниот живот бидејќи потта ви капе од рацете во секоја ситуација? Тоа е хронична...

Апарати за домаќинство кои трошат најмногу електрична енергија

Одредени домашни апарати трошат повеќе енергија од некои други, а тоа може да биде доста корисна информација кога се обидувате да заштедите. Електричен туш Електричниот туш...

Барселона го забрани пушењето на плажите

Минатата година Барселона започна пилот проект и го забрани пушењето на четири градски плажи. Градскиот совет на чело со Ада Колау денеска направи уште...

РСЕ: Волонтер од Србија загина борејќи се на руска страна во Украина

Според каналите Телеграм, каде што првпат се прошири веста, Димитријевиќ починал на почетокот на април на фронтот кај Луганск во источна Украина. Од МНР за...

Зеленски: „Бидете порешителни“

Агенцијата NEXTA сподели видео на Твитер, кое претходно на својот Телеграм канал го објави украинскиот претседател Володимир Зеленски.„Со купување на руска нафта и гас,...

Дуа Липа во новата рекламна кампања за чевли Puma Mayze

Пејачката Дуа Липа првпат беше прогласена за амбасадор на спортскиот бренд Пума минатиот ноември, а како најново заштитно лице на компанијата, сега се појавува...

3 научно докажани начини кои ќе ви помогнат да постигнете среќа

Потрагата по среќа е веројатно стара колку и древното човештво. Се чини дека сите сакаме да бидеме среќни, но не секогаш знаеме како да...

Latest news

- Advertisement -spot_img