5.3 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lorita

21735 POSTS
0 COMMENTS

Полицијата ги учи муслиманите дека алкохолот им е забранет

 Вкупно 3.873.163 шишиња од најмногу пиво, но и други алкохолни пијалоци вчера беа уништени кога верската олиција во северниот нигериски град Кано и истоимената...

Фатен малиот лав кој со денови шеташе низ Будва

Сагата која траеше од крајот на јануари во Будва и околината конечно заврши. Младиот лав кој побегнал од имот на странски државјанин и со...

Владата веќе најави дијалог за усогласување на платите

СДСМ ја зголеми двојно минималната плата, од 8,800 денари во време на ВМРО-ДПМНЕ на 18.000 денари. СДСМ го цени и го вреднува трудот на...

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПЕЦАКОВ ОСТВАРИ СРЕДБА СО ОХРИЃАНЕЦОТ КОЈ Е ДЕЛ ОД МАКЕДОНСКАТА „КАНТЕР СТРАЈК“ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков денеска оствари средба со младиот охриѓанец Александар Ќулукоски, член на Македонската „Кантер страјк“ репрезентација, која го освои првото...

НАЗНАЧЕНА НОВА В.Д. ДИРЕКТОРКА НА ОУ “ЖИВКО ЧИНГО”

Градоначалникот Кирил Пецаков, за нов в.д. директор на Основното училиште “Живко Чинго” Велгошти ја назначи Љубица Ангелоска Кркачоска. Таа доаѓа на местото од досегашната директорка...

ПРЕКИНАТА ОСМАТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД

Поради одредени технички проблеми во зградата на Општина Охрид – прекин на електричната енергија и интернет, денешната осма седница на Советот на Општина Охрид...

Пратениците од власта се против укинување на техничката влада

Собранието не го прифати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Пржинската Влада. „За“ гласаа 32 пратеници, додека 55 беа против. Најголемата опозициска партија побара од Законот за...

Само 16 пратеници гласаа против укинувањето на апанажата

Пратеникот и лидер на Левица Димитар Апасиев на својот Фејсбук профил објави дека само 16 пратеници од вкупно 120 гласале за укинување на апанажата...

Милевски и Караџов договорија засилена соработка

„Граничниот премин Клепало е многу важен, така што од бугарска страна ветија дека ќе се интензивираат активностите за почеток на изработка на проектите и...

Писателите Владимир Јанковски, Румена Бужаровска, Елизабета Баковска, Јовица Ивановски, Снежана Младеновска Анѓелков и Никола Маџиров се нови членови на Друштвото на писатели на Македонија

Писателите Владимир Јанковски, Румена Бужаровска, Елизабета Баковска, Јовица Ивановски, Снежана Младеновска Анѓелков и Никола Маџиров се нови членови на Друштвото на писатели на Македонија...

Latest news

- Advertisement -spot_img