7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lorita

21910 POSTS
0 COMMENTS

Главниот обвинителн на Меѓународниот суд со тим форензичари во Буча

Украина стана вистинско „место на злосторство“, оцени вчера во Буча, во близина на Киев, главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (ICC), Карим Кан. – Тука...

Зеленски: Не добив службено барање за посета на Штајнмајер

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски синоќа изјави дека Киев не добил службено барање од Берлин за посетата на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер. – Ние сме...

Марин Ле Пен не жали што не е пожелна во Киев

Француската претседателска кандидатка и лидерка на националистичката десница, Марин Ле Пен, изјави дека се уште го смета Крим за руски и не жали поради...

Холивудскиот актер Стивен Сигал во неделата го прослави својот 70-ти роденден, организирајќи ја прославата во ресторан во Москва, Русија

Холивудскиот актер Стивен Сигал во неделата го прослави својот 70-ти роденден, организирајќи ја прославата во ресторан во Москва, Русија, искористувајќи ја приликата да ја...

Анџело се криел во објект во Скопје

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски информира дека Анџело Ѓорѓиевски, еден од првоосомничените за убиството на ракометарот Денис Тот од Хрватска, по сите оперативни...

Одличен прв дел против Чешка за македонските ракометари

Македонските ракометари водат со 10-13 во првите 30 минути од баражот за Светското првенство против Чешка во Злин. Македонија го отвори натпреварот во Злин...

Министерството препорачува да се ограничи количината на зејтин во оптек

Производителите на масло за јадење во државата имаат доволно залихи и суровини и во континуитет и непречено се одвива снабдувањето со суровини за производство...

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром се пласира во полуфиналето на регионалната АБА 2

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром се пласира во полуфиналето на регионалната АБА 2, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ по голема борба ја...

Албански политичар пишува за присоединувањето на територии кон поголеми држави

Албанскиот политички аналитичар и поранешен носител на значајни функции, Бен Блуши оценува дека настаните што се случуваат во Украина и напорите за воспоставување нов...

СОНК: Во петок до пладне очекуваме понуда за платите

Претседателот на Самостојниот синдикат за образование, наука и култура (СОНК) Јаким Неделков изјави дека очекуваат до утре вечер, односно петок до 12 часот да...

Latest news

- Advertisement -spot_img