More

  Серија експлозии во Русија, гори складиште за муниција

  spot_img

  Серија експлозии се слушнале во средата рано наутро во рускиот град Белгород во близина на границата со Украина, изјави гувернерот на регионот Вјачеслав Гладков и изјави дека гори складиште за муниција.

  Гладков рече дека нема повредени цивили во пожарот што избувна во магацинот кај селото Стараја Нелидовка.

  Русија овој месец ја обвини Украина за напад на хеликоптери во складиште за гориво во Белгород и гаѓање на неколку села во покраината.

  Провинцијата Белгород се граничи со украинските региони Луганск, Суми и Харков, каде што се водат борби откако Русија ја нападна Украина пред два месеци.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img