More

  Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона?

  - Advertisement -

  Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона?
  Рекордното засилување на Челзи од британскиот клуб, Енцо Фернандез, кој пристигна од Бенфика за 107 милиони фунти, оваа сезона би можел да носи два различни броеви на дресови.

  Најголемата млада ѕвезда на Мундијалот во Катар успешно ги заврши сите лекарски прегледи и потпиша за сините по долгогодишна тенија и беше претставен во дресот со број пет, но се чини дека ќе мора да игра со број два во Лигата на шампионите. .

  Имено, тој број веќе го носеше Жоргињо во Лигата на шампионите, па некои медиуми пренесуваат дека тој можеби нема да може да го носи тој број во тоа натпреварување.

  Жоргињо неодамна се пресели во Арсенал за 12 милиони евра и повеќе не е во конкуренција, а Фернандез ќе мора да биде регистриран под друго име во ЛП.

  Сето тоа под услов Греам Потер воопшто да го пријави во Лигата на шампионите, имено да може да пријави само тројца нови играчи, а зимава донесе вкупно девет од нив.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img