More

    TAG

    Руски опозициски политичар: Навални е убиен по директна наредба на Путин

    Руски опозициски политичар: Навални е убиен по директна наредба на Путин

    Алексеј Навални е убиен по наредба на рускиот претседател Владимир Путин, тврди поранешниот шеф на кабинетот на покојниот руски опозиционер Леонид Волков. Говорејќи на подкастот...

    Latest news