More

    TAG

    Русите бегаат во Финска по најавата за мобилизација на 300.000 резервисти

    Русите бегаат во Финска по најавата за мобилизација на 300.000 резервисти

    Сообраќајот што доаѓа од Русија е „зголемен“ на источната граница на Финска, соопшти во четвртокот финската гранична служба, додавајќи дека ситуацијата е под контрола. Финска...

    Latest news