More

    TAG

    Генерално собрание на ОН: Гутереш повика на реформи во Советот за безбедност

    Генерално собрание на ОН: Гутереш повика на реформи во Советот за безбедност

    Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, предупреди на претстојната „голема фрактура“ во светот, наведувајќи дека постоечките глобални структури на управување не му служат...

    Latest news