More

    TAG

    Емануел Макрон ја одложи посетата на Украина поради безбедносни причини

    Претседателот на Франција, Емануел Макрон ја одложи посетата на Украина поради безбедносни причини

    Претседателот на Франција, Емануел Макрон ја одложи посетата на Украина поради безбедносни причини, соопшти Елисејска палата.  Исто така е одложен и Француско-украинскиот бизнис совет „Медеф...

    Latest news