More

  TAG

  Приведени крадци од Прилеп

  Приведени крадци од Прилеп, осомничени за тешки кражби во гостиварско

  На 18.05.2023 околу 08.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода С.Ќ.(25) и Е.Ќ.(28), двајцата од Прилеп. Тие...

  Приведени крадци од Прилеп, украденото вратено на сопственикот

  На 13.02.2022 околу 16.00 часот на ул.„Трајко Николовски“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Е.А.(39) и Е.Р.(35) од Прилеп....

  Latest news