More

  TAG

  дома

  Ковачевски: Ова е година на европски можности, клучна за брза интеграција и европски животен стандард, дома

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска имаше воведно обраќање на годишната конференција „Година на европски можности“, во организација на Владата.Ви...

  Министерот Османи со апел до над 100 македонци во Украинада се вратет дома!!

  Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи, на денешниот брифинг со новинарите повторно ги повика македонските државјани кои се наоѓаат во Украина да се вратат...

  Latest news