More

  Морничаво: Украинка фатена со 32.500 евра во кеш додека го продавала својот син (2)

  spot_img

  Жена од украинскиот град Днипро се обидела да го продаде својот двегодишен син за милион украински гривни (околу 23.500 евра), бидејќи момчето и пречело во приватниот живот.

  Дотичната е приведена додека го предавала детето на друга жена, пренесува порталот УНН.

  Засега не е позната судбината на двегодишното дете.

  Под надзор на обвинителот за малолетници од Регионалното обвинителство во Днепар, на 19-годишната мајка и е доставено известување за сомневање за трговија со луѓе извршено против малолетно лице – соопштија од Главното обвинителство.

  Истрагата покажала дека жената решила да го продаде синот бидејќи тој наводно ја спречил да си го организира личниот живот.

  Таа не сакаше да одгледува дете и да се грижи за него“, велат од обвинителството.

  Наводно планирала да ги искористи парите на кои сметала за да започне сопствен бизнис.

  Во тек се низа истраги кои ќе ги утврдат сите околности за извршување на ова кривично дело, пренесува Јутарњи.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img