More

  Трагедија во Црна Гора: Почина повеќекратниот шампион

  spot_img

  На 32-годишна возраст почина црногорската паратенисерка Слободанка Боба Гурешиќ, соопшти Параолимпискиот комитет. Гурешиќ неколку пати ја освојуваше титулата црногорска шампионка, а освои и два медали на европските универзитетски првенства.

  Била член на Клубот на лица со попреченост „Луча“ од Подгорица, со кој освоила награди на меѓународни турнири во регионот.

  „Вашата насмевка, натпреварувачкиот карактер и освоените медали за црногорската параолимпијада ќе останат засекогаш во нашето сеќавање“, стои во последната честитка на чадорското здружение на црногорски спортови за лица со посебни потреби, пренесува Вијести.

  Боба Гурешиќ ќе биде погребан во петок во 14 часот во бјелополското село Ивање.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img