9.9 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

The Predator се враќа во акциониот трилер „Prey“

НАЈЧИТАНО

Триесет и пет години по првиот филм за вонземјанското чудовиште „Предатор“, суштеството повторно е во акција во „Плен“.

Во режија на Ден Трахтенберг, „Плен“ е сместен во 1719 година кога „Предаторот“ се спушта на Големите северни рамнини на САД, подготвен за лов.

Ова е последниот дел од франшизата што започна со истоимениот филм од 1987 година во режија на Џон МекТирнан и со Арнолд Шварценегер во главната улога.

„Технички гледано, тој филм им претходи на другите, но тоа не е приказна за тоа од каде доаѓа Предатор“, рече Трахтенберг на лондонската премиера.

Режисерот го постави филмот меѓу Индискиот народ Команчи и речиси сите актери се Индијци.

„Мислев дека е одлична работа да се доведат домородните Американци, особено Команчите, кои често се префрлени во улогата на негативци и никогаш херои“, рече режисерот.

„Prey“ ќе започне да се емитува во САД на Hulu и во Велика Британија на Disney + на 5 август.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО