More

  TAG

  Марк Цукерберг

  Маск се заканува дека ќе го тужи Цукерберг: Конкуренцијата е во ред, но изневерувањето не е

  Компанијата „Твитер“ испрати писмо до првиот човек на „Мета“, Марк Цукерберг, во кое наведува дека има намера да ги заштити своите права од интелектуална...

  Марк Цукерберг им подели 11.000 оставки на вработените во Мета

  Марк Цукерберг, основачот на Фејсбук, денеска се обрати со писмо до вработените во Мета и најави 11.000 отпуштања. Да потсетиме дека цел е компанијата...

  Русија им забрани влез во земјата на Камали Харис и Марк Цукерберг

  Русија ги додаде потпретседателката на САД, Камала Харис, основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг и портпаролот на Пентагон, Џон Кирби на списокот на лица на...

  Latest news