8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

47 милиони евра

Државата со нова докапитализација и плаќа на Ер Србија 15,47 милиони евра

Државата на „Ер Србија“ ќе и плати 1,82 милијарди динари, што е 15,47 милиони евра, со што сопственичкиот удел во оваа компанија ќе го...

Latest news

- Advertisement -spot_img