8.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

46-годишен пациент со тешка срцева болест добил срце од починат донор и нова шанса за живот

46-годишен пациент со тешка срцева болест добил срце од починат донор и нова шанса за живот

Министерството за здравство соопшти дека рано утрината на Клиниката за државна кардиохирургија, 46-годишен пациент со тешка срцева болест добил срце од починат донор и...

Latest news

- Advertisement -spot_img