7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

45.000 евра за ширење лаги за загинатите во Украина

45.000 евра за ширење лаги за загинатите во Украина

Прекршочен суд во Москва денеска го казни „Гугл“ со четири милиони рубљи (околу 45.000 евра), поради „ширење лажни информации за загинати лица за време...

Latest news

- Advertisement -spot_img