8.5 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

15 дена затвор поради непочитување на полициска наредба

15 дена затвор поради непочитување на полициска наредба

Владимир Кара-Мурза, истакнат руски опозициски активист, е осуден на 15 дена затвор поради непочитување на полициска наредба, јави Радио Слободна Европа. Окружниот суд Хамовники...

Latest news

- Advertisement -spot_img