7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Џорџија Мелони

Италијанскиот премиер повика на поголема акција против климатските „грешници“

Новиот екстремно десничарски премиер на Италија, Џорџија Мелони, повика на поголема акција против најголемите климатски „грешни“ меѓу народите.Говорејќи на англиски на Светската конференција за...

Ќе има ли оска Рим-Варшава-Будимпешта во рамките на ЕУ?

Италијанскиот изборен победник Џорџија Мелони може на прв поглед да има многу заедничко со длабоко конзервативните влади во Полска и Унгарија, но експертите веруваат...

Кој е Џорџија Мелони?

Џорџија Мелони најверојатно ќе стане првата жена премиер на Италија која ќе ја предводи најдесничарската влада од Втората светска војна, откако нејзината конзервативна коалиција...

Која е Џорџија Мелони, жената која најверојатно ќе стане премиер на Италија???

Од тинејџерска активистка која го пофали Мусолини до фаворит да биде првата жена премиер на Италија, Џорџија Мелони имаше интересен развој, доведувајќи ја нејзината...

Latest news

- Advertisement -spot_img