17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Џозеф Бајден

Џозеф Бајден не знале и не бил известен за претсерсот кај Трамп?!

Американскиот претседател Џозеф Бајден не бил однапред известен за рацијата во домот на поранешниот претседател Доналд Трамп на Флорида, објави Белата куќа, нагласувајќи дека...

Бајден: Секој ден се чувствувам подобро

Американскиот претседател Џозеф Бајден, речиси закрепнат од Ковид, синоќа изјави дека „секој ден ги чувствува сите свои стравови“ и дека очекува целосно да се...

Бајден: Знам дека многу луѓе не се согласуваат со мојата одлука да ја посетам Саудиска Арабија

Американскиот претседател Џозеф Бајден оцени дека целта на неговата посета на Саудиска Арабија е „зајакнување на стратешкото партнерство засновано на заеднички интереси и одговорности,...

Бајден: Денеска ќе го забрани увозот на руска нафта, гас и јаглен?

Американскиот претседател Џозеф Бајден се очекува денеска да го забрани увозот на руска нафта, природен гас и јаглен во САД, потврдуваат за Си-Ен-Ен, анонимни...

Latest news

- Advertisement -spot_img