8.4 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Џина Лолобриџида ќе се кандидира за италијанскиот Сенат

Џина Лолобриџида ќе се кандидира за италијанскиот Сенат

Познатата италијанска актерка Џина Лолобриџида изјави дека ќе се кандидира на општите избори следниот месец затоа што „и е доста од расправиите на политичарите“. Лолобриџида,...

Latest news

- Advertisement -spot_img