16.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

јаболка

Есенски плодови полни со пестициди: Објавено од каде потекнуваат вакви круши, јаболка…

Есенските плодови се многу загадени со најопасната категорија на пестициди, покажуваат најновите податоци добиени од европските влади од организацијата ПАН Европа (Мрежа за акција...

Лансиран Фалкон 9, јаболка, кромид и домати пристигнуваат за астронаутите на вселенската станица

Американската компанија SpaceX ја лансираше во орбитата ракетата Falcon 9, наменета за снабдување на астронаутите на Меѓународната вселенска станица (ISS). Ракетата „Фалкон 9“, на чиј...

Latest news

- Advertisement -spot_img