9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

ШТРАЈК

Вработените во Луфтханза штрајкуваат во Германија, откажани се повеќе од 1.000 летови

Копнениот персонал на Дојче Луфтханза стапи во штрајк во средата наутро, откажувајќи повеќе од 1.000 летови и зголемувајќи го прекинот на патувањето во текот...

Медицинскиот кадар во Охридската болница најавува Штрајк по скандалозното назначување на Асен Шајн за ВД директор од страна на Беким Сали!!!

Пост Велигденски Парастос денес се случуваше во ЈЗУ Општа Болница, прв ден директорски мандат на незаконското решение на Министерот Беким Сали, прв ден нов...

(СОНК) денеска го почнува штрајкот во сите установи на национално ниво во дејностите детска заштита

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура (СОНК) денеска го почнува штрајкот во сите установи на национално ниво во дејностите детска заштита – градинки...

Latest news

- Advertisement -spot_img