9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Шпанија го отфрли планот на ЕУ за штедење гас

Шпанија го отфрли планот на ЕУ за штедење гас

Министерката за еколошка транзиција и вицепремиерка на Шпанија, Тереза ​​Рибера, денеска изјави дека нејзината земја го отфрла планот на ЕУ за заштеда на гас....

Latest news

- Advertisement -spot_img