8.5 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Шкотска воведе бесплатни производи за менструација

Шкотска воведе бесплатни производи за менструација

Менструалните производи ќе бидат бесплатни во државните институции во Шкотска, кога првиот таков закон во светот ќе стапи на сила на крајот на август,...

Latest news

- Advertisement -spot_img